Historie projektu Červená skála


První etapa zahradní čtvrti Červená skála byla dokončena v roce 2008. Zástavba bytů a rodinných domů vytváří svébytnou moderní čtvrt obklopující park s dětským hřištěm. Výstavba zahrnula 35 bytů ve dvoupatrových domech, 20 zahradních bytů a 29 rodinných domů dvou typů. Nejmenšími nabízenými nemovitostmi byly garsoniery, největšími byly atriové domy s užitnou plochou 200 m2.

Projekt Červená skála je úspěšný

Atriové domy s privátním atriem a přímým vstupem do parku se na Červené skále staly velice populárním typem nemovitosti. Novinkou byla koncepce tzv. zahradních bytů. Jde stavebně o jednopatrové řadové domky s vlastní zahradou, vlastním topením i pípojkami sítí, avšak v katastru definované jako bytové jednotky. V české republice se pro tento typ nemovitostí používá i název holandský řadový dům.

Prodej této etapy je úspěšně dokončen, poslední nemovitost první fáze projektu byla prodána dva měsíce po dokončení této etapy.

Výstavba zahradní čtvrti pokračuovala druhou etapu zahrnující 20 bytů ve viladomech. V současné době se připravuje výstavba samostatných rodinných domů v tzv. 3. zóně.

Investorem zahradní čtvrti Červená skála je Červená skála a.s., dceřinná společnost SUDOP GROUP a.s. Autorem architektonického návrhu bylo architektonické studio Jiran Kohout architekti, prodejcem projektu byla od počátku realitní společnost TIDE REALITY.

Co o projektu říkají architekti:

„Obytný soubor je navržen tak, aby nebyl pouhým bezezbytku rozparcelovaným polem nýbrž místem, které má svůj svébytný charakter, místem kde se mohou lidé potkávat, trávit společný odpočinek. Veřejné prostory však nejsou na úkor soukromí rezidentů. Zvolené formy zástavby jednotlivých typů domů poskytují maximální soukromí. Organicky zakřivené ulice dávají obytnému prostředí nezaměnitelný charakter a malebnost.“

Ing. arch. Michal Kohout, JIRAN KOHOUT architekti s.r.o.

Typy domů a bytů postavených v průběhu I. a II. etapy

Obytný dům

Obytné domy

V pěti komorních bytových domech vyroste celkem 35 bytů o velikosti 1 + kk až 3 + kk. Byty v 1. NP mají přímý vstup na zahrádku

Obytný dům

Atriové domy

Celkem 16 domů 5+kk (192-201 m2) ve tvaru L se zadními vchody, vedoucími ze zahrady přímo do centrálního parku.

Holandské domy

Holandské domy

Zahradní byty nabízejí plný komfort bydlení v řadovém domě. Přímý výstup na zahrádku, oddělené vlastnictví zahrady.

Holandské domy

Řadové domy

Díky promyšlené dispozici, kdy je šířka domu větší než hloubka, získávají místnosti těchto domů rovněž lepší oslunění.

FOTOGALERIE

  volejte 602 269 011 pro více kontaktů klikněte zde