Červená skála a její okolí


Řež je kouzelné místo k životu

Řež u Prahy leží v zákrutu Vltavy necelých dvanáct kilometrů na sever od Prahy. Obec, která před rokem 1918 čítala jen několik málo domů, zažila po první světové válce první rozvoj.  Ve spodní části Řeže, s výhledem na vysoké skály na protějším břehu, vyrostly výletní vilky i rodinné domy pro stálé obyvatele. K zastávce železniční trati Praha – Kralupy se tehdy jezdilo přes řeku romantickým přívozem.

Od té doby se mnohé změnilo. Přes Vltavu vede k zastávce vlaku pěší lávka a k nejbližší stanici metra na Kobyliském náměstí trvá cesta autobusem 15 minut, k nákupnímu a zábavnímu centru v Letňanech autem dojedete během 10 minut. Moderní obec se rozrostla na více než 1000 obyvatel, infrastruktura zahrnuje mateřskou školu, základní školu, ordinaci praktického i zubního lékaře, 3 restaurace a hostinec, hotel se sportovním centrem.  Krásná scenérie okolí však zůstala zachována.

V horní části Řeže, na terasách nad pravým břehem Vltavy vyrůstá nová obytná čtvrť, která nabídne komfortní bydlení nejen pro rodiny s dětmi. Byty a rodinné domy v Řeži u Prahy obklopují park s dětským hřištěm, škola i školka jsou v docházkové vzdálenosti. Na okraji malého náměstí vyroste menší obchod.

Umístění projektu na mapě

  volejte 602 269 011 pro více kontaktů klikněte zde